Marius Bodea, preşedintele filialei PNL Iași a anunțat că a devenit membru al USR, după ce partidul din care făcea parte l-a desemnat drept candidat la primărie pe actualul primar Mihai Chirică, ex-membru PSD:
„Oficial, sunt membru al Uniunii Salvați România.
Prezența mea în USR înseamnă, de fapt, continuarea asumării principiilor pe care le am în viață: onestitate, competență, verticalitate și să fiu mereu în slujba cetățenilor.
Am ales USR după ce liderii partidului în care m-am format și-au trădat la modul cel mai sfidător principiile prin racolarea pesedistului Mihai Chirică si a mafiei din jurul lui. Nu am putut accepta acest compromis pentru că ar fi însemnat să îmi încalc propriile principii și valori, ar fi însemnat să îi trădez, la rândul meu, pe toți colegii și pe toți ieșenii care și-au pus speranța în mine”, a scris Bodea pe contul de social media.
Acest sit folosește cookie-uri pentru a-ți putea oferi cea mai bună experiență în utilizare. Informațiile cookie sunt stocate în browser-ul tău și au rolul de a te recunoaște când te întorci pe situl nostru și de a ajuta echipa noastră să înțeleagă care sunt secțiunile sitului pe care le găsești mai interesante și mai utile.
Discussion about this post