După ce din 2013 a pozat în consilierul PSD sărac și cinstit, fără proprietăți, conturi sau venituri semnificative, Laurențiu Oprea a decis anul trecut că e timpul să schimbe macazul. Așa că în declarația sa de avere au aparut nu mai puțin de 14 apartamente, toate în Cluj-Napoca, evaluate – spun surse din domeniul imobiliar – la aproximativ 1 milion de euro, conform site-ului actualdecluj.ro
Interpelat de presă, Oprea a declarat că are apartamentele de la fiul său, angajat la aeroport, dar spune că acestea au fost pe numele său înainte de a intra în politică, și că acum n-a făcut decât să și le ia înapoi. Povestea apartamentelor e cu cântec și a apărut în presă încă din 2003, când Evenimentul Zilei a publicat un articol în care se specula ideea că „săracul” PSD-ist, pe vream aceea comisar la Garda Financiară, le-ar fi achiziționat din mita primită. Oprea și-a justificat reintrarea în posesie prin faptul că anul acesta nu mai prinde un mandat de consilier județean și că, oricum, nu are încredere în copii.
Acest sit folosește cookie-uri pentru a-ți putea oferi cea mai bună experiență în utilizare. Informațiile cookie sunt stocate în browser-ul tău și au rolul de a te recunoaște când te întorci pe situl nostru și de a ajuta echipa noastră să înțeleagă care sunt secțiunile sitului pe care le găsești mai interesante și mai utile.
Discussion about this post